Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Resmi Sitesi

Eğitim Komisyonu çalışmalarına başladı

Bu haber 27 Temmuz 2018 - 14:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Eğitim Komisyonu ilk toplantısı Ankara’da büyük bir katılım ile gerçekleştirdi. Komisyon, sektörün sorunlarının çözümü noktasında ilgili bakanlıkların katılımı ile çalıştay düzenleme kararı aldı.

Sektörün sorunlarının çözümü için çalışmalarına başlayan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Eğitim Komisyonu, Genel Başkan Aykut Yenice önderliğinde Ankara’da ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya katılan komisyon üyesi oda başkanları, sektörün en önemli sorunlarının çözümü için ilgili bakanlıkların yetkilileri ile ortak bir çalıştay yapma kararı aldı.

Buna göre; aynı zamanda bölge temsilcileri olan oda başkanları bölgesel toplantılar düzenleyerek sektörün bölgesel ve genel sorunlarını eğitim komisyonu başkanlığına iletecek ve tüm çalışmalar sonunda hazırlanacak raporlar ilgili bakanlık yetkilileri ile düzenlenecek çalıştayda görüşülecek.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu’nun sektörün Anayasal yetki ve sorumluluk sahibi tek kuruluş olduğunu belirten Genel Başkan Aykut Yenice, “Sektörümüzün en önemli sorunlarından olan Ustalık Belgesi ve Yemek Kartları Komisyon oranları sorunun çözerek federasyon olarak çok büyük bir başarı yakaladık. Fakat sektörümüzü yıllardır çözülemeyen, çözülemeyen birçok sorunu var. Bu komisyon ile tüm bu sorunlarını ve çözüm noktalarını rapor haline getirerek, en kısa zamanda ilgili bakanlıklarımıza sunacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.