×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 718

Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

“Antalya ve İzmir el ele büyüyecek”

EGETELGRAF/Eda Ebru Naneci

 Antalya Fuarcılık A.Ş. (ANFAŞ ), hayata geçirdiği yeni projeleri ve hedefleri tanıtmak için İzmir’de toplantı düzenledi. Swiss Otel’de bir araya gelinen buluşmaya ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, TUSİD (Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Başkanı Ahmet Gürkaynak, 9 Eylül Üniversitesi Gemoloji, Arkeogemoloji ve Mücevher Bölüm Başkanı Murat Hatipoğlu, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği Başkanı Hayrettin Özaydın, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Yeni yol haritası hakkında bilgi veren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, Antalya’nın en önemli markası olan ANFAŞ’ın, Antalya ekonomisini 4 mevsim boyunca dinamik tutarak, Türkiye’nin büyümesine katkı sağlayacağını söyledi. 2023 yılında dünyanın ilk 10’u arasına girmeyi hedefleyen Türkiye ekonomisinde, ANFAŞ’ın kaldıraç olacağını ifade eden Özer, “Önceliğimiz, fuarlarımız aracılığıyla uluslararası ticari iş birliklerini arttırarak, Türkiye ve Antalya ekonomisinde lokomotif rolü üstlenmektir. Doğru enstrümanları en etkili şekilde kullanarak hayata geçireceğimiz yeni fuarlar, gerçekleştiği dönemlerde hem bölgenin hem de ülkenin ihracat rakamlarını harekete geçirecektir” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZE MUHTACIZ”

Geçmiş dönemde İzmir ile Antalya arasında yaşanan ayakkabı fuarı krizi hakkında sorulara yanıt veren Özer, eş zamanlı fuarın ANFAŞ tarafından organize edilmediğini söyleyerek, “Geçmiş dönemde bazı yanlış anlaşılmalar oldu. İstanbul’da o fuarı yapan bir organizasyon firması ANFAŞ’tan yer kiralayarak fuarı yaptı. Bizim aramızda bir rekabet söz konusu değil. İki kentin de birbirine ihtiyacı var. Antalya ve İzmir el ele büyüyebilir” dedi.
YENİCE’DEN 81 İL MÜJDESİ

Gıda sektörünün kalbinin atacağı 25. FoodProduct-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı için 81 il müjdesi veren Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, “ANFAŞ, sektörün gelişimi için önemli çalışmalara imza atıyor. Türkiye’deki bu fuarların katılımcısı olmak, sektörün büyümesine etki eden bu çalışmaların parçası olmak bizleri mutlu ediyor. Geçen yıl 50 ilimizden katılım gösterdiğimiz FoodProduct’a bu sene 81 ilden katılım göstereceğiz” şeklinde konuştu.