Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

80 bin lokantada 15 Temmuz yemeği

YENİ ASIR/

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu'na bağlı 80 bin işletme, şehit yakınları ve gaziler ile ailelerine 14-16 Temmuz tarihlerinde ücretsiz yeme içme hizmeti verecek. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin canlarını ortaya koyan kahramanlar sayesinde atlatıldığına işaret ederek, "Türk esnaf teşkilatının bir parçası olarak bugün kepenklerimizi açabiliyorsak, iş, aş ve istihdam üretebiliyorsak şehit ve gazilerimiz sayesinde olduğunun farkındayız" dedi. Darbe girişiminin yıldönümünde federasyon olarak 3 gün ücretsiz hizmet kararı aldıklarını aktaran Yenice, 81 ilde uygulamanın geçerli olduğunu söyledi.

ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Federasyona bağlı 80 bin işletmeleri bulunduğunu ifade eden Yenice, 81 ildeki odalarına genelge gönderdiklerini belirterek, şunları söyledi:
"Bu genelge kapsamında 14-16 Temmuz'da yemeğin dostluk, arkadaşlık, kardeşliği çağrıştırdığını düşünerek şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine yönelik böyle bir organizasyonu düşündük. Esnafımız çok heyecanlandı ve hepsi kabul etti. Biz şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine çok şey borçluyuz" Yenice, "Tüm şehit, gazi ve gazi ailelerimiz misafirimizdir" yazısının bulunduğu lokanta ve pastacılardan şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin faydalanabileceğini sözlerine ekledi.