×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 718

Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Esnafa dev kampanya yazar kasalar bedava

EGE TELGRAF / Mesut Varlık

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlediği toplantıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez birliği (TESKOMB) ile Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu üyelerine Halkbank kampanyasıyla cihaz ücreti ödemeden sahip olacakları yeni nesil yazar kasalar ve süreç hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplantıda Türkiye’nin birçok yerinden konfederasyon üyesi ve oda başkanının yanı sıra İNFOTEKS Genel Müdürü Mustafa Yavuz ve VERA DELTA Genel Müdürü Abdullah Sancak da yer aldı.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice “3100 Sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun’un, 69 ve 70 no’lu genel tebliği kapsamında 2014 yılı cirosu 150 Liradan az olan mükellefler için 1.1.2018 tarihinden itibaren eski kasalarının hurdaya ayrılması ve yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanım zorunluluğunun son günü olduğu belirlenmişti. Piyasa değeri 1300 Lira ila 1850 Lira arasında cihaz ücretleri olan yeni nesil yazar kasaların ücret yükünü üye ve ortaklarının üzerinden alabilmek için TESKOMB ile Halkbank’ın başlattığı cihaz ücreti olmadan yeni nesil yazar kasalarına, Türkiye Lokantacılar Federasyonu üyelerine de faydalandırmaya başladı. Yaklaşık 2 milyon esnafı ilgilendiren kanuni zorunluluğun, böylesi bir destek ile esnafa ulaştırılması sayesinde 1 Ocak 2018 tarihindeki son gün beklenmeden sahip olmak için 3400 ila 5400 Lira arasında değişen aylık kredi kartlı işlem sözü vermek yetiyor” dedi.

Ücretsiz yeni nesil yazar kasanın yanı sıra, küçük esnafın yeni nesil yazar kasalar üzerinden satış ve stok raporu alabilmeleri için 1700 Lira değerindeki muhasebe programı ve 48 ay boyunca yaklaşık 600 Lira değerindeki GSM hat bedelinin de ücretsiz geldiğine dikkat çeken Yenice, son teknoloji yeni nesil yazar kasalarla birlikte esnafın büyük bir kolaylığa erişeceğini bildirdi.

Ücretsiz yeni nesil yazar kasa dağıtımında İNFOTEKS ve VERA Marka 4 model yazar kasa seçeneği bulunuyor. Sınırlı sayıda dağıtılacak olan cihaz ücretsiz yeni nesil yazar kasa için TESKOMB ile Türkiye Pastacılar ve Lokantacılar Federasyonu Odalarına başvurmak yeterli. Detaylı bilgiye www.teskomb.org.tr ve www.lokantacilarvepastacilar.org.tr adresinden ulaşabilir.