×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 715

Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Yöresel Lezzetler Festivali

31 Ağustos – 9 Eylül 2012 tarihlerinde kapılarını 81’inci kez açan İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri çerçevesinde Yöresel Lezzetler Festivali büyük bir yankıyla gerçekleştirildi.

Her yıl fuar ziyaretçilerinin uğrak noktası haline gelen  etkinlik  Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu ev sahipliğinde düzenledi.

Fuar süresince farklı yörelerin mutfaklarının sergilendiği Yöresel Lezzetler Festivali’nde;  Bursa Mutfağı, Kayseri Mutfağı, Ege Mutfağı, Akdeniz Mutfağı, Osmanlı –Türk Mutfağı, Tekirdağ Mutfağı, Edirne Mutfağı, İnegöl Mutfağı, Hatay Mutfağı, sütlü tatlılar, pasta ve dondurmalardan oluşan birbirinden lezzetli yemekler fuar katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Etkinlikte yer alan mutfaklar şöyle; Kayseri İdil Mantı, İnegöl Köfte, Döner ve Çorba Evi, Tekirdağ Köfte, Edirne Yaprak Ciğer, Hakiki Bursa Döner Kebap, Ege İzmir Girit Lokantası, Gaziantep Sanpa ve Özsüt.Festival boyunca birbirinden  renkli  sahne gösterileri, dans ve müzik dinletileri  Yöresel Lezzetler Festivali, fuar ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı.