Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Tüm üyelerimizin dikkatine!

Sayı:  2017/

Konu: Şehit ve Gazi Ailelerine

Ücretsiz Yemek Hizmetinin Verilmesi Hkk.

GENELGE

2017/01.

Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 günü; birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini hedef alan hain bir darbe girişimi yaşamış olup, bu hain darbe girişimi halkımızın yüksek iradesi ve kararlılığı karşısında başarısızlığa uğramıştır. Şanlı Türk ordusunun mevzilerine sızmış bir takım hainler, tanklarını ve tüfeklerini halkına çevirmiş, 249 vatandaşımızı şehit etmiş, yüzlerce vatandaşımızı ise yaralamıştır. Bu hainler, şehit ve gazilerimizin vatanlarına, bayraklarına, hukuka ve demokrasiye olan inançları karşısında diz çökmüştür.

Bu hassasiyetle, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu olarak almış olduğumuz 10 Temmuz 2017 tarih ve 36 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile, bu hain darbe girişiminin yıl dönümünde, Federasyonumuza bağlı odalarımızın üye işyerlerinde 14-15 ve 16 Temmuz 2017 tarihlerinde;  Bu güne kadar vatanımız için şehit ve gazi olan kahramanlarımızın  aziz hatıralarını onurlandırmak için “TÜM ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİ VE GAZİ AİLELERİNE” ücretsiz yeme-içme hizmeti sunulması doğrultusunda tavsiye kararı alınmıştır.

Alınan karar doğrultusunda odanıza bağlı üye işyerlerinin girişlerine Türk Bayrağının asılması ile etkinliğimizin geçerli olduğu tarihlerin belirtilerek Tüm Şehit Aileleri ile Gazi ve Gazi Ailelerine Ücretsiz Yeme –İçme Hizmeti verildiğinin okunaklı şekilde yazılması suretiyle etkinliğe katılımın gerçekleştirilebileceği, bu konu ile alakalı siz değerli oda başkanlarımızın gerekli hassasiyeti göstererek uygulamanın düzenli bir biçimde yürütülmesinin sağlanacağı inancı ile gereğini rica ederiz.

MÜJDAT ÖZBAHÇIVANOĞLU                                                      E.AYKUT YENİCE

GENEL SEKRETER                                                                          GENEL BAŞKAN