×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 703

Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Başkanımız Aykut Yenice yeniden seçildi

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde mevcut başkanımız SayınAykut Yenice, bir kez daha göreve getirildi. 8 ocak 2014 Çarşamba günü saat 13:00’de Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılan Olağan Genel Kurulda rakipsiz seçime giren başkanımız Aykut Yenice 204 oyla başkan seçildi.

İzmir Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Cumhur Şencanbaz’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda Türkiye ve İzmir’den bir çok oda başkan ve başkanları başkanımız Aykut Yenice’yi yalnız bırakmadı. İzmir Karabağlar İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kalyoncu, AKP Çeşme İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Cenger, Konak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Mustafa Kıraytun, CHP Konak Meclis Üyesi Başkanı Mümtaz Rodos, CHP’li Konak Belediye Meclis Üyesi Yunus Er, CHP’li Konak Belediye Meclis Üyesi Erol Eraydıncık, AKP’li Konak Belediyesi Meclis Üyesi Yalçın Kocabıyık,  Eski İzmir Bağ-Kur Bölge Müdürü Necati Çetiner, Türkiye Lokantacılar Federasyonu Başkanvekili ve İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Sayit Karabağlı, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanvekili ve Söke Pastacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Gül, Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Hasan Özcan,  Denizli Şekerciler Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak, Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Levent Gürer, Salihli Lokantacılar Odası Başkanı Fatih Azak, Mustafa Kemalpaşa Aşçı ve Köfteciler Odası Başkanı Mehmet Sert ve Biga Lokantacılar Odası Başkanı Emin Aktaş, İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel, İzmir Kasaplar Odası Başkanı Ceyhan Yücelmiş, İzmir Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Uğuz, Seferihisar Şoförler Odası Başkanı Sait Yeşilkaya, Gültepe Şoförler Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen, İzmir Pide Gevrek İmalatçıları Odası Başkanı Şükrü Erişen, İzmir Ticaret Odası Halı, Kilim ve Yer Kaplamaları Grubu Komite Üyesi ve Meclis Üyesi Mehmet Ersin Okçu, Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya Altındağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Semerci, Eskiizmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Nazcan, Bağyurdu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Aşkıngil, Gaziemir Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ogün Taşkın,  gibi daha bir çok isim katılım gösterdi.

 

Başkanımız Aykut Yenice, yaptığı konuşmada bugün Türkiye’nin en büyük meslek örgütünü birlikte yönetmekten son derece keyif aldığını vurgulayarak, tüm esnaf dostlarına gösterdikleri katılım ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. 2002 yılında bu yola çıktıklarında verdiği sözü hatırlatan başkanımız Yenice, “Bu sevdayı nereye taşıyabiliriz? diye sorduğumuzda bu bayrağı taşıyabileceğimiz en yüksek nokta neresiyse oraya taşıyacağız, bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. Başkanımız Yenice, konuşmasında eşi Gülin Yenice’ye de teşekkür ederek, “Bana her zaman destek olan, her zaman yanımda duran eşime huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu yola çıktığımızdan beri beni sadece fotoğraflarda görüyor” diye konuştu.

BAŞKANIMIZDAN FUAR MÜJDESİ

Önemli aktiviteler ve projelere imza attıklarını belirten başkanımız Yenice, iki kez türk mutfağı zirsi ve bir pastacılık çalıştayı yapmayı başardıklarını anlattı. Esnafın zor günler geçirdiğine değinen başkanımız Yenice, Türkiye2nin en büyük gıda fuarı müjdesini verdi. Türkiye’nin tüm gıdacılarını buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Yenice, FOOD-EX Gıda Fuarı’nı 23-27 ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştireceklerini açıkladı.

Başkan: Aykut Yenice

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Hüsnü Gülgeze, Süleyman Beğendi, Bünyamin Altın, Ahmet Akçiçek, Ayşe Karadan, Vahap Savaşan, Mehmet Ak, Mehmet Afşar, Muzaffer Hekimoğlu, Abdullah Kara

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ali Özen, Ali Sunman, Talat Deniz, Hayriye Göl, Sezgin Aygün, Süleyman Şimşek, Esin İnceman, Mehmet Polat, İbrahim Çelik, Mehmet Güneş, Kaya Sönmez

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Şefika Blöchlinger, Hacer Gürbüzol, Meral Güler

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Bayram Ayşe Altınbaş, Neriman Karagence, Aysun Duran

Mesleklerinde uzun yıllar çalışmış, hizmet etmiş ve bir çok ustanın yetişmesine vesile olan isimleri unutmadık. Bundan sonraki yaşamlarında da başarılarını temenni ediyoruz.

Sevgi MÜFTÜOĞLU.

Muhsin GÜLGEZE.

Şencan FOTOCAN

 

Erol AKKINAY