Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Bolu'da Başkan Abak güven tazeledi

Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Esnaf Odası Olağan Genel Kongresi, Elektrikçiler Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Kurulda tek listeyle aday olan mevcut Başkan Murat Abak, yeniden başkan seçildi. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Sekreteri Müjdat Özbahçıvanoğlu da kongrede Abak'a destek olmak için hazır bulundu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Abak, “Esnaf ve Sanatkarlar toplumun tüm kesimlerine yönelik üretimleriyle, ekonomik büyümeye ve sosyal sisteme katkı sağlayan, ekonomik dinamikliliğin ve canlılığın kaynağını oluşturan, refahı tabana yayan, istihdama önemli bir düzeyde katkı veren, bunların yanında istikrarın da temel mekanizması olarak kabul gören bir kesimdir. Lokantacılık, pastacılık, Et ve Et ürünleri işletmeciliği, fırıncılık mesleği ile uğraşan esnaf ve sanatkarlar, bu gen çerçeve içerisinde çok daha önemli ve çok daha özel bir konuma sahiptir” dedi. Konuşmanın ardından Divan Başkanlığına Tahir Gayret seçildi. 

Abak’ın yönetim listesi;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Muhittin Akkuş, Ramazan Akdemir, Hüseyin Akalın, Erol Olutürk, Zikri Yüksel, Nuri Ahmet Özdemir.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Abdullah Unan, Metin Biçer, Metin Öztürk, Nurettin Söğüt, Basri Gökdemir, Mehmet Nuri Kurt,

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ercan Açıkalın, Sevgi Karatepe, Zeliha Özdemir

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Necmi Aytaç Yüzkolar, Selami Metin, Elife Aldemir