Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Başkan Yenice, sektörün ve esnafın görüşlerini anlattı

Esnaf ve Sanatkar Özelinde Sektör Analizleri Projesi kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, sektörün ve esnafın görüş ve önerilerini dile getirdi.

Esnaf ve Sanatkâr Özelinde Sektör Analizleri Projesi kapsamında yürütülen; yurtiçi mevcut durum analizi, yurtdışı incelemeleri ve politika önerilerinin belirlenmesi faaliyetlerinin sonuçlarının ilgili meslek kuruluşlarına aktarılması ve sektöre ilişkin yeni düzenlemeler hakkında bilgi verilmesi amaçlarıyla 6-7 Şubat tarihlerinde Antalya’da yapılan sektörel bilgilendirme toplantılarının ikincisi olan Gıda Sektörü Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Halkbank Genel Müdürü Levent Tosundağ ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen “Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Gıda Sektörü Analizi” projesinin sonuçları Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan sektör temsilcileriyle paylaşıldı. Ayrıca, Halk Bankası tarafından esnaf ve sanatkâra yönelik destekler hakkında da bilgilendirme yapıldı.