Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

Başkan Yenice, yemek kartları sorununu Bakanlığa taşıdı

Sektörümüzün en önemli sorunlarından “Yemek Kartları” ile ilgili toplantı, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu; Genel Başkan Aykut Yenice, Başkan Vekili Sait Karabağlı, Genel Sekreter Müjdat Özbahçıvanoğlu, Hukuk Danışmanı Avukat Ali Onar ve Teknonoloji İşleri Danışmanı Mustafa Yavuz ile geniş katılımla toplantıda hazır bulundu. Başkanlığını İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yakın’ın yaptığı toplantıya; İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adem Başar, Esnaf Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik ile İstanbul Ticaret Odası ve Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantıya sadece sorunları anlatmak için gelmediğini belirten Başkan Yenice, uzun yıllar yapmış olduğu teknolojik yatırımları uzmanları vasıtasıyla, hukuksal mücadeleyi, açılan ve devam eden davaları Avukat Ali Onar arcılığıyla belgeleri de ortaya koyarak toplantıya katılanlara örnekleriyle sundu. Bunun üzerine toplantının düzenleyecisi İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yakın, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Temsilcilerinin yapmış olduğu çalışmaların takdire şahan olduğunu, bu konuda hazırlanıp, kendilerine ekleriyle sunulan raporun kendi yaptıkları çalışmalara ışık tutacağını, çok önemli katkı sunağını bildirdi. Bu çalışmaları Bakan Bülent Tüfenkçi'ye ileteceğini belirten Yakın, bir kez daha rapor için teşekkür etti.   

Başkan Yenice ayrıca, 2010 yılından beri yapılan mücadeleyi gerek rekabet kurulu, gerek danıştay, gerek idari mücadeleyi, belge ve örnekleriyle toplantıya katılanlara sundu. Toplantıya katılan İstanbul Ticaret Odası, Ankara Ticaret Odası ve Meclis Üyeleri, bu çalışmalardan son derece memnun olduklarını ve çalışmalara destek vereceklerini bildirdi.  

Daha önce sektör çalışanları ve firma sahiplerinin öneri ve görüşlerini dinleyen son olarak sektör temsilcilerinin sorunlarını dinleyen İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yakın, toplantıyla ilgili alınan önerileri, Bakan Bülent Tüfenkçi'ye iletip yemek kartlarıyla ilgili 3 tarafı da mağdur etmeyecek kararlar alınacağını ifade etti.