Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

İlk ziyaret yeni Başkan Pınar Güney’e

 

 

 Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, Türkiye genelinde tüm oda seçimlerinin tamamlanmasının ardından ilk ziyaretini, Akhisar Lokantacılar ve Köfteciler Odası’na gerçekleştirdi.  Başkan Yenice, Akhisar Lokantacılar ve Köfteciler Odası başkanlığını kazanan ve Türkiye’nin ilk kadın Lokantacılar Odası başkanı olan Pınar Güney ve yönetim kurulu üyelerine onur belgesi verdi.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Gül’ü Akhisar Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Türkiye’de bir ilk olan Lokantacılar ve Köfteciler Odası başkanının kadın olmasının kendileri mutlu ettiğini belirten Başkan Yenice, “Yeni dönemde Türkiye´de bir ilk olan bizi çok mutlu eden, saygı değer hanım efendinin ve ekibinin başarısını kutlamak için buradayız. Çünkü biz Türk mutfağının gerçek sahibinin hanımlar olduğuna inanıyoruz” dedi.

Kadınlar ile ilgili çok ciddi projelerimiz var

Ne istediğini ve ne yapacağını bilen, kendisini yetiştirmiş bir başkan olarak Pınar Güney’in kendilerini güçlendireceğini düşündüğünü belirten Başkan Yenice, “ önümüzdeki çalışma sürecimizde saygı değer hanım efendi ile hem sektörümüz olarak, hem teşkilatımız olarak çok önemli işlere imza atacağımızı düşünüyoruz. Pınar hanım bize güç verdi.  Dünya kadınlar günü etkinliğinde bir aradaydık ve bugünde tüm yönetim kurulu arkadaşlar ile tanışmak ve hayırlı olsun demek için geldik. Hep birlikte güçlü bir teşkilat yapısı içerisinde ne istediğini bilen sektöründe başarılı olmuş insanlarla hareket etmek bizim ilkemiz temel prensibimiz. Adem ağabeyimiz bizim için önemli başkanımız çok sevdiğimiz bir dostumuz. Hep öyle de kalacak. Onun bıraktığı mirası da Pınar Hanım ve arkadaşlarının aynı şekilde devam ettireceğini ve çıtayı daha da yükselteceğini düşünüyorum. Pınar Başkanımıza ve arkadaşlarına bu görevlerinde diliyorum”

Yemek çekleri ile ilgili sorunu yakında halledeceğiz.

Yemek çekleri ile ilgili çok ciddi çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Yenice, “Bakanımızın da önderliğinde yakın zamanda kamuoyuna açıklanacak yeni düzenlemeyle birlikte büyük bir sorunu halledeceğiz. Önümüzdeki süreçte de yemek sepeti ile ilgili olan sorunları halletmek için çalışmalarımız var. Birçok proje üzerinde çalışıyoruz ve bu projeler belli aşamaya geldikçe bunları sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.