×

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 715

Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Türkiye Lokanta ve Pastacılar Federasyonu
Atatürk

İzmir Odamızdan öncü projeye katılım

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası olarak, Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Teknomutf@k isimli projeye destek oluyoruz.

Konak Kaymakamı Ahmet Önal‘ın da katıldığı proje tanıtım toplantısına Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı (İLGEO) Sayın Aykut Yenice ve İLGEO Başkan Yardımcısı Hüsnü Gülgeze ile birlikte katıldı.

Türkiye’de ilklerden sayılan proje sayesinde kursiyerler Ahçılık ve Kariyer, Ahçılık ve Şeflik  gibi sektörümüzle ilgili eğitimler alacaklar. Mutfak kültürünün teknoloji destekli bir eğitimle kursiyerlere sunulması Türkiye’de bu yönüyle bir ilk olacak.

Bilgisayar destekli sürecek olan eğitimler ile her kursiyer kendine özel alanda sesli ve görüntülü kayıt eşliğinde toplam 100 saatlik eğitim alacak. Kursiyerler 18-35 yaş arası 28’i bayan ve 3’ü engelli kontenjan olarak seçilecek. Kursu tamamlayan kursiyerler işletmelerde staj gördükten sonra girişimcilik ve mesleki eğitim aldıklarına dair sertifikaya sahip olacaklar.

Eğitim Programına Destek Sunan Kurum ve Kuruluşlar

İzmir Kaymakamlığı

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Konak Belediyesi

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası

İzmir Karşıyaka Özel Eğitim İş Okulu

SEÇSAN Gıda (İştirakçi Kurum Olarak)

LA CIGALE ( İştirakçi Kurum Olarak)