Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Resmi Sitesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ziyareti

Bu haber 30 Temmuz 2018 - 11:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu yönetimi, son yapılan düzenleme ile sektörün en önemli sorunlarından birin çözen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu tüm teşkilat adına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yıllardır sektörün en önemli sorunlarından olan ustalık belgesi ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın son yaptığı düzenleme sonrası çözüme ulaşmasının ardından Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu yönetim kurulu Genel Başkan Aykut Yenice önderliğinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ederek tüm teşkilat adına teşekkürlerini iletti.

Yıllar süren haksız rekabetin önüne geçildiğini belirten Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, “sayın bakanımız sektörümüzün en önemli sorunlarından birini çözüme kavuşturdu. Teşkilatımız adına kendilerine teşekkür ziyaretinde bulunduk. Sektörümüzün daha iyi yerlere gelmesi ve sorunlarının çözümü için eğitim komisyonumuz ile birlikte düzenleyeceğimiz çalıştayda bakanlığımızın yetkilileri ile bir araya gelerek bir rapor hazırlayıp sayın bakanımıza sunacağız. Bakanımızda bu konuda her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Esnafın her zaman yanında olduklarını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “sizlerin sorunlarını çözmek bizim öncelikli görevlerimizden, bakanlık olarak her türlü desteğin verilmesini sağlayacağım. Düzenlenecek çalıştay takvimi belli olduktan sonra yetkili arkadaşları görevlendirerek, gerekli çalışmaların yapılmasını sağlayacağız. Nazik ziyaretiniz içinde tüm başkanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Genel Başkan Aykut Yenice, Bakan Soylu’ya teşkilat adına bir tablo hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.