Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Resmi Sitesi

Samsun’da eğitimler devam ediyor

Bu haber 21 Temmuz 2018 - 1:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası’nın sektörel eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Oda Başkanı İsmail Balcı, eğitim alanlarını Samsun’da bulunan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice’ye gezdirerek kurs çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Lütfi Cebi, Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Başkan İsmail Balcı ve yönetim kurulu üyeleri Samsun’da devam eden mesleki eğitim kursları ve eğitim alanları hakkında Genel Başkan Yenice’ye bilgi verdi.

Üst düzey eğitim verdiklerini belirten Başkan İsmail Balcı aşçılık, pasta, pide ve servis elemanlığı hakkında kurslar düzenlediklerini ve kursları tamamlayan hemen hemen herkesin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamadığını söyledi. Balcı, kurslara özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiği ve oda olarak onların iş bulmaları konusunda da yardımda bulunduklarını belirtti.

Sektörün çalışan elemanlarının eğitimine son derece önem verdiklerini belirten Başkan Yenice, “Sektörümüzde personel eğitimlerine son derece önem veriyoruz. Odamızın daha önce yaptığı “Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor” projesi son derece önemliydi ve birçok kişiyi iş sahibi yaptı. Bu eğitimlere aralıksız devam ediyorlar. Federasyon olarak, personellerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için birçok çalışma yapıyoruz. İsmail Başkanımız ve ekibini kutluyorum çok başarılı bir çalışmalar yapıyorlar. Bu eğitimleri tüm Türkiye’ye yaymak için ekibimizle birlikte çalışmalara devam ediyoruz. Yakın zamanda bunun ilgili çalışmalara başlayacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.