Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Resmi Sitesi

İstanbul’da hijyen devrimi

Bu haber 19 Temmuz 2018 - 16:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Evde veya gittiğiniz herhangi bir mekanda, size göre mama sandalyeleri nasıl temizlenmelidir?

İlk dikkat ettiğiniz şey tabii ki temizlik ve hijyendir. Genelde hijyeni sağlamak içinse kimyasal maddelerin yoğun olarak kullanıldığı temizlik ürünlerinden yararlanılır.

Mama sandalyeleri, mutfakta kullanılan temizlik malzemeleri ile mi steril edilmelidir?
Yoksa farklı bir yöntemle mi temizlenmeli ve steril edilmelidir?

İstanbul Lokantacılar Esnaf Odası başta mama sandalyelerinin nasıl temizlenmesi yönünde üyelerini bilgilendirme çalışmalarına başladı. Esnaf Odası Başkanı Sait KARABAĞLI, “Kurumumuz tarafından verilen hijyen eğitimlerinde personelinimizin uyması gereken kural ve kaideler belirlenmiştir. Bunun ötesinde talebimiz çocuklu ailelerimizin kullandığı mama sandalyelerini kimyasal içerikli temizlik malzemeleri ile steril edilmemesi. Yapılan araştırmalara göre kalan kimyasal artıklar kanserden sinir sistemi bozukluğuna kadar bir çok hastalığa yol açıyor. Bu nedenle üyelerimize yaptığımız bilgilendirmelerde başta mama sandalyelerini beyaz sabun ile ıslatılmış bezler ile temizlemelerini istiyoruz. Sonrasında ise isteyen üyelerimiz ultraviyole ışınları ile mama sandalyelerini sonrasında steril edebilecekler” dedi.

İstanbul Lokantacılar Esnaf Odası steril ve temiz lokantalar proje sorumlusu İsmail TÜRK, “Belirlenen temizlik kriterleri sonrasında ise isteyen üyelerimiz, Amerika Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ultraviyole ışınlarının kullanıldığı cihaz ile sterilizasyonu yapabilecek. Bu cihaz ile ultraviyole ışık teknolojisi ile 20 saniye içinde belirlenen zemin %99.9 oranında steril oluyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.