Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Resmi Sitesi

Büyükşehirler 24 saat yaşar

Bu haber 19 Temmuz 2018 - 23:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen’in, kentte içkili mekanlara gece 24.00’ten sonra alkol yasağı getirilme talebine bir tepki de Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’den geldi. Birlik Başkanı Birsen’in, “Gece 12’den sonra insanlar evlerinde istirahat etsin” çağrısını büyük bir talihsizlik olarak değerlendiren Bahar Bilen, “büyükşehirler kasaba mantığı ile yönetilemez” yorumu yaptı.

Birlik başkanı Ekrem Birsen’in Eskişehir’deki sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının büyük tepkisini toplayan alkol yasağı önerisini değerlendiren Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, kentlerin 24 saat yaşayan organizmalar olduğunu vurguladı. Bahar Bilen, Esnaf Odaları Birliği Başkanı’nın önerisi ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti:

“Biz büyük bir kentte yaşıyoruz. Turistik açıdan da önemli iller arasına girdik. Eskişehir’in yıldızı giderek parlarken kentte 2ece 24.00’den sonra yaşamın bitmesini istemek mantık dışı bir olay. Bugün fabrikalar 3 vardiya yaparak üretimlerini sürdürüyor. Eskişehir’de de hizmetin 24 saat sürdürülmesi gerekir. Bu kente de bu yaraşır.  Böyle mesnetsiz ve mantık dışı teklifler veya uygulamalar kente sadece zarar verir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.